Nový blog!!!! http://little-booktea.blog.cz

Sněží,Sněží

7. února 2017 v 15:22 | Tereza Mlčochová |  Recenze knih

Kniha Sněží, Sněží :

Autoři: Mareen Johnson, John Green, Lauren Myracleová
Počet stran: 264

Anotace:
Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány - a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno mini prase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé
Obsah podle mě:
První příběh od Maureen Johnson je o šestnáctileté dívce jménem jubilee, která má na štědrý den jít k rodině svého přítele na večeři, ale u jejich dveří zazvoní jejich soused (Také jejich právník), který jí oznámí, že rodiče zavřeli proto, že když je policie požádala aby odešli s obchodu s sbírkovým městem tak odmítli . Řekne jí, že se má do hodiny sbalit věci, protože pojede za její babičkou a dědou na Floridu.Za hodinu už sedí ve vlaku a jede za prarodiči, ale vlak zastaví kvůli sněhové bouři.

Druhý příběh od John Green je o skupině kamarádu( jedna kamarádka Vévoda a jeden kamarád JP) co se dívají na film u Tobiny. Najednou jim zavolá kamarád Keun , že mají přijet do Wafle house, že tam je čtrnáct roztleskávaček, protože vlak kvůli sněhové bouři nedojal dál a tak tam budou až do zítřka. Pro Tobina a JP je to úplně úžasné, ale pro jeho Vévodu až tak ne. Všichni tři nastoupí do auta Tobinových rodičů a jedou do Wafle house, ale kvůli sněhové bouři nedojedou dál a tak musí jít pět kilometrů pěšky.


Třetí příběh od Lauren Myracleové je o Addie, která si myslí, že se s ní rozešel její kluk Jeb, protože 23.12 nepřišel na jejich domluvenou schůzku . Uklidňují ji její kamarádky Dorie a Tegan, ale také ji řeknou, že myslí jen na sebe. Její kamarádka Tegan miluje prasátka a když se dozvěděla, že je i mini prase hned si ho koupila a Addie ji slíbila, že mini
práce v 9:00 hodin vyzvedne zítra v práci 26.12 .

Moje recenze:
Knížka se mi líbila, ale na druhou stranu nenadchla mě tak abych o ní dělala referát a to proto, že se mi nelíbil jeden příběh a to od John Green Vánoční zázrak. První příběh se mi líbil asi nejvíc nechyběla tomu vánoční nálada a taky romance. O druhém příběhu se nedá říct přímo co o tom prvním. U příběhu Johna Greena se mi nelíbilo to, že asi skoro tři čtvrtě příběhu šli ve sněhu, ale zase nemohu říct, že ten příběh byl úplná propadovka líbilo se mi na něm třeba začátek a taky i konec příběhu, který se zakončil hodně romanticky. Třetí příběh o Lauren Myracleové byl povedený, nechybělo tam takové vzrušení a hlavní hrdinka mi byla moc sympatická :).
Knížka má pěkný obal a také se mi líbilo jak byli oddělené příběhy.
Jako celek bych tuto knihu hodnotila jako trošičku nad průměrnou a to kvuli příběhu od Johna Greena a proto ode mně získává 7 z 10 bodů.
Tuto knížku doporučuji v zimě, ale jestli si ji budete chtít přečíst připravte se na zklamaní od Johna Greena, ale zas na druhou stranu vás potěší Mauren Johnsová a Lauren Myracleová :):):):)
by teri
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama