chceš být má Sb? zde
Dotazník k blogu.. zde

Květen 2017

Můj první recezní výtisk, unboxing

23. května 2017 v 17:12 | Tereza Mlčochová
Ahoj lidi!
Vítám vás u dnešního článku a tentokrát bych vám chtěla říct o mé první spolupráci o recezní výtisk.
Co je to vlastně recenzní výtisk?
Knihu co dostanete zadarmo, ale musíte napsat recenzi za určitých podmínek.
První spolupráci jsem měla s obchodem megaknihy.cz o knihu psí poslání.
V spolupráci jsem měla pár podmínek, první byla, že musím napsat recenzi na knihu do měsíce, druhá byla, že recenze musí mít minimálně 900 znaků v četně mezer. Všechny podmínky jsem splnila a recenze už vyšla. recenzi najdete zde.
Pro další blogery co dělají recenze a váhají jestli jít do toho nebo ne, tak doporučuji spolupráci o recenzní výtisk. Je to dobrá zkušenost.
A teď už k rozbalování samotného balíčku:

Na obrázku můžete vidět balíček ještě nerozbalený :)
Ps. pokuď si někdo všimne na balíčku růžově písmo tak je to s ochranných důvodů


Na druhé fotce uvidíte náhled do balíčku :)


A na třetí fotce už vidíte knihu jak byla zabalená


Na poslední fotce vidíte už rozbalený celý balík.
Poslali mi recenzní knihu psí poslání, samolepku milujeme čtení a záložku :)

Tak toto bylo vše o spolupráci a na závěr bych vám ráda řekla, že články nebudou už tak vycházet často, protože nemám nápady, ale určitě vám mohu slíbit, že poslední článek do konce měsíce bude.
Jestli vy máte přání na článek, tak pište zde

Mějte se lidi a užívejte si!
Teri

Přání na článek

20. května 2017 v 17:26 | Tereza Mlčochová
Ahoj Lidi!
Máte přáni na článek, který by se vám zde líbil?
Napiš to do komentářu a třeba vyjde :)
Může být jak kreativní, malovací, recenzní nebo něco jineho
Na články se budu těšit
Teri
Ps. Do konce měsíce rozhodně vyjdou ještě 2 články

Psí poslání( recenze)

20. května 2017 v 15:43 | Tereza Mlčochová |  Recenze knih
Na začátek bych chtěla poděkovat za recenzní výtisk nakladatelství megaknihy
Autor: William Bruce Cameron
Rok vydaní: čr 2017
Počet strán: 280
Nakladatelství : Ikar


Anotace knihy:
Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání - znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje....

Obsah:

Hrdinou knihy je pes, který prožívá několik životů jako své psí poslání. Zažívá mnoha dobrodružství a poznává nové lidi, které nadevše miluje, ale i zlé lidi, kteří ho nemají rádi.
V prvním životě se narodí toulavé matce, která ho naučí jak se o sebe sám postarat a schánět si potravu. Brzy je odchycen ženě, která miluje pejsky a láskyplně se o ně stará. Našemu hlavnímu hrdinovi dá jméno Toby. Nachází si kamarádku jménem Coco a zjišťuje jak přítomnost lidí je mu příjemná. Život mu změní pes jménem Spike, který je bojovník a získává si velení smečky. Jednoho dne se Spike popere s Tobbym a Tobbymu zůstanou trvalé následky, proto ho uspí smrtící injekcí.

Náš psí hrdina se znovu probouzí, zase jako štěně zlatého retrívra a má plno sourozenců! Vůbec nechápe co se to stalo. Jeho minulá matka mu ukázala jak si otevřít vrata, náš psí hrdina je neposeda a proto si otevře vrata a uteče. Na ulici ho najde řidič, naklaďáku, který ho nechá za slunného dne málem umřít ve svém rozpáleném autě. Zachrání ho žena, která rozbije okno naklaďáku. Odváží ho domů ke svému synkovi Ethanovi a dostává jméno Bailey. Bailey brzy pochopí své psí poslání v tomto životě, musí dělat šťastného Ethna a být mu věrný. Prožívá s Ethanem jeho dětství, první lásku dívku jménem Hannah i jeho těžké chvíle. Ale všechno jednou musí skončit.......


Narodí se znovu jako policejní fenka Ellie a má další poslání. Vždycky doufá, že se k Ethanovi jednou vrátí.

Obálka:
První vydaní knihy mělo obálku kreslenou, která byla krásná, ale ještě hezčí je druhé vydání knihy s obálkou zlatého retrívra. Působí na mě moc hezky a knihu víc zpříjemňuje.


Recenze:

Na knihu psí poslání jsem se velice těšila a měla od ní velké očekávaní a samozřejmě mne kniha nezklamala. U knihy se mi střídaly emoce a to jak radost a úsměv tak i smutek a v některých chvílích se mi chtělo i brečet, třeba jak pes Bailey umíral, byla to velice dojemná a emotivní chvíle. Nejvíc se mi líbil hlavní příběh knihy o Ethanovi, šlo vidět jak jeho pes Bailey ho nadevše moc miloval a proto mě velice ranilo, jak pejsek Bailey umíral.
Knihu Psí poslání bych doporučila pro ty co mají rádi pejsky nebo čtou rádi psí příběhy, ale samozřejmě si tuto knihu může přečíst každý koho zaujme :). Je ukázáno v knize jaký je život s pohledu psa a vysvětleno nebo ukázáno jak pes některé věci nechápe nebo co si zrovna myslí. Psí poslání je oddechová kniha u které si i párkrát třeba pobrečíte, ale hlavně zasmějete, celkově na mě působí kniha sladce a mile.
Nápad napsat tuto knihu byl skvělý a strašně se mi líbilo střídaní životů, protože každý příběh byl skvělý a originální, celkově se všechny četly skvěle.
Vůbec se nedivím, že kniha Psí poslání byla s filmovaná, protože děj knihy vážně stojí za to a přála bych si, aby s filmovali i druhý díl knihy. K této knize mě přivedl nejdřív trailer na film.
Už se nemůžu dočkat až si přečtu druhý díl, protože věřím, že bude skvělý jako ten první.
Na závěr bych řekla, že tato kniha okouzlí plno lidí svým dějem a poznají svět z pohledu psa.
Knihu doporučuji a proto nemůžu jinak než knihu ohodnotit

95%
Recenzní výtisk od: Megaknihy.cz
Knihu u nich zakoupíte zde: Psí poslání

Doufám, že se vám recenze líbila a knihu si třeba také přečtete! :)

by Teri


Přečteno za měsíc- Březen a Duben

13. května 2017 v 14:39 | Tereza Mlčochová
Vítám vás u nového článku! :)
Tentokrát přečteno za měsíc Březen a Duben. Tento typ článku bude vycházet co druhý nebo co každý měsíc v prvním týdnu.

Za měsíc Duben a Březen jsem přečetla dohromady 5 knih a na 4 jsem udělala na blog recenzi.


1. Strážcí příběhu:
Autor: Mechtchild Glaserová
Obsah (anotace):

Během letních prázdnin na zapomenutém ostrově kdesi ve Skotsku se Amy dozví, že jako členka staré šlechtické rodiny ovládá schopnost vstupovat do knih a ovlivňovat již napsané příběhy. Amy si ve světě knih brzy najde přátele: moudrého Šér Chána z Knihy džunglí, láskou usouženého Goetheho Werthera nebo Olivera Twista, kterému daruje žvýkačku, což se posléze ukáže jako velmi nerozumné…
Svět knih ale není tak pokojný, jak se Amy zprvu zdálo. Nejprve zmizí peníze z Ali Babova pokladu. Pak se cestou na ples k panu Darcymu zraní Elizabeth Bennetová, takže jeden z nejznámějších milostných příběhů je náhle v ohrožení. Amy je brzy jasné, že musí najít toho, kdo do příběhů zasahuje. Když události začnou prosakovat i do reálného světa, a dokonce mají oběť na životě, ukáže se, jak je ohrožení vážné. O co tajemnému nepříteli doopravdy jde?
.......
Tato kniha byla poutavá a chvílema i záhadná hodnotím 7 z 10 b
Celou recenzi naleznete zde- recenze strážci příběhu

2. Sirena:
Autor: Kiera Cass

Obsah ( anotace):
Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.

Při knize Sirena jsem si krásně odpočinula, čtení je oddechové a romantické.
9 z 10 celá recenze zde- recenze siréna


3. Deník mimoňky- příběh netalentovaný pop hvězdy:
Autor: Rachel Renée Rusellová
Obsah ( anotace) :
Kdo by si nechal ujít příležitost zúčastnit se talentové soutěže? Zvlášť když se výherce objeví i v televizi a nejspíš se z něj stane slavná superstar. Jenže v životě Nikki není nikdy nic tak jednoduché a její zapřisáhlá rivalka MacKenzie už spřádá další ďábelský plán, jak jí šanci stát se oblíbenou pop hvězdou překazit, a navíc ji připravit i o nejlepší kámošky a její tajnou lásku. a když se k tomu přidají ještě trable s praštěnou rodinou a škola zamořená odpornou broučí havětí, je jasné, že bude Nikkiina cesta ke slávě pořádně trnitá.

Tato kniha mě tak okouzlila, že jsem začala schánět další díly mimoňek a číst si je. Byla krásná a proto ji musím hodnotit jinak než .... 8 z 10.

4. Deník mimoňky- tvůj vymazlený mimozní deníček:
Autor: Rachel Renée Rusellová
Obsah ( anotace):
Nikki Maxwellová si už od začátku školního roku píše deníček, který s sebou nosí, kudy chodí. A právě proto ji tak překvapí, když ho najednou nemůže najít! Nikki nezbude nic jiného než se pustit do pátrání. A zatímco svůj milovaný deník hledá po celé škole, zapisuje si seznam důležitých tipů, které využije každá mimoňka toužící po parádně vyšperkovaném deníčku! Kniha obsahuje zbrusu nový příběh Nikki a jejích kamarádů, spoustu rad a nápadů na psaní vlastního deníčku a také volné stránky, do kterých si čtenářky můžou zapsat (a zakreslit!) své vlastní mimoňské zážitky, pocity a trable.

Tento díl mimoňek mě překvapila a zárověň moc nenadchl a to, protože nebyl až tak dobrý jako ostatní díly mimoňek, ale zase mě překvapil, že tam byl i nějaký děj. Očekávala jsem jen rady.

5. Deník mimoňky- příběh nestylový Tv celebrity:
Autor: Rachel Renée Rusellová
Obsah ( anotace):
Nikki Maxwellová a její kapelka Zatím vlastně nevím se konečně dočkají svých pěti minut slávy a při nahrávání jejich hitovky, kterou před pár měsíci zaujali slavného televizního producenta, je bude dokonce sledovat televizní štáb! Jenomže v životě největší školní mimoňky není nikdy nic tak jednoduché: dokáže se Nikki poprat se svým novým pekelně natřískaným rozvrhem? Bude mít vůbec čas na svoje kámoše a hlavně - na Brandona? A dá si MacKenzie už konečně pohov se svými věčnými ďábelskými intrikami nebo naopak využije neustálé přítomnosti kamer k něčemu fakticky odpornému?

Tato kniha jako předešle díly mimoňek mně okouzlila a pro to ji hodnotím:
8 z 10 bodů


Tak toto byla rekapitulace za měsív Březen a Duben.
Tak zatím pa
Teri

CWC: 2- Napiš klasickou pohádku

6. května 2017 v 8:00 | Tereza Mlčochová
Cukrové Mraky:
příběh, ve kterém se dětské sny stávají skutečností,
Vál krásně teplý vánek a na obloze se honily bílé mraky jako cukrová vata. Poměrně malá dívenka s kudrnatými vlasy ležela na heboučké trávě a pozorovala bílé mraky jak mění tvary. Chvílema se jí zdálo, jako by se bílé mraky přibližovali víc k ní. Přála jsi aby na ně mohla sáhnout a kousek si s nich ulomit. Natáhla svou malou ručku a něco měkoučkého ucítila, byl to bílý mráček, který se vznášel kousek nad ní. Dívenka se pousmála a kousek si ulomila a ochutnala, s úsměvem pověděla" chutná jak cukrová vata,, . Dívenka pozorovala bílý mráček, který se pořád vznášel kousek nad ní možná se i víc k ní přiblížila jako by jí chtěl něco naznačit. Bílý mráček se víc začal pohoupávat jako by chtěl naznačit ať si na něj nasedne, dívenka natáhla obě její ručky a vyhoupla si na něj, ucítila jeho heboučký povrch a hned se na něm uvelebila. Bílý mrak dívenku zanesl až nahoru mezi ostatní mraky. Dívenka vstanula s mráčku a rozběhla se po měkkém povrchu mraků a její šťastný smích se rozléhal v celých oblacích. Zničeho nic se dívenka zastavila a rozhlédla se kolem byla v oblacích, ale přesto se jí zdálo, že tam někdo s ní je. Její podivné myšlenky zahnalo pomyšlení na bílé šaty, příjemné jako povrch heboučkých mraků, otevřela oči a na sobě měla dívenka bílé šaty heboučké jako mraky. Dívenka se usmála a rozběhla se k mráčkům, který ji zanesl až do oblak a sedla si na něj. Mráček ucítil, že dívenka chce už zpátky na zem, ale místo toho aby dívenku zanesl zpátky, tak se začal pomalu pohybovat po modré obloze s dívenkou. Dívenka chtěla jít co nejdřív na zem a dala se do pláče, slzy jí stékali po tváří, ale rozhlédla se kolem sebe a uviděla tu krásu, její tvář hned zářila krásným, dětským úsměvem. Viděla svět jinýma očima a dokonce s mráčku viděla francii i proslulou Eifelovou věž. Mráček děvčátko zanesl zpátky, kde pozorovala mraky a oblohu. Dívenka stála na krásné, zelené trávěa dívala se jak bílý mráček se vrací k ostatním mrakům. Sedla si na zem a kolem ní se udělalo světlo a náhle zmizelo. Podívala se naposledy na oblohu a usmála se, byla šťastná, ale cítila, že se něco změnilo a je jiné než předtím.
_________________________________________________________________________________
Je tady další část cwc výzvy na téma napiš klasickou pohádku, nechtěla jsem psát o dracích ani o precinceznách a tak jsem toto téma pojala o dětských přáních kouzlech. Chtěla jsem ať nakonci příběhu se s ní stane anděl. Doufám, že se vám povídka líbila a budu ráda, když mi napíšete do komentářů váš názor na ní :).
vaše Teri

Knížní resty 2017

1. května 2017 v 11:40 | Tereza Mlčochová |  Projekty 2017
Vítám vás u nového článku!
Na jednom blogu jsem uviděla seznam knižních restů, v tomto to seznamu byly knihy, které doma dlouho leží a čekají na přečtení. Jelikož já jsem velká čtenářka a tak proto, nemám doma žádné knihy, které nejsou nepřečtené a proto jsem si řekla, že udělám seznam knižních restů s knihami, které si chci dlouho koupit a přečíst.
musím aspoň přečíst 4 z 8.
Tak teda už k hotovému seznamu!


Knížní resty 2017
  1. Siréna - Kiera Cass ( Jak jsem jí uviděla řekla jsem si, že ji musím mít do konce roku)
  2. Dreamotologie- Luy Keatingová
  3. Psí poslání- Bruno W. Cameron
  4. Psí cesta- Bruno W. Cameron
  5. Deník mimoňky, příběh neschopný psí chůvy- Rachel Reneé Rusellová
  6. Láska a geleto- Jenna Evans Welchová
  7. Neobyčejný deník obyčejné holky- Lauren Myrecleová
  8. Drby z dívčích záchodků- Coperová rose
Snad se mi to podaří splnit :) !
Teri