Nový blog!!!! http://little-booktea.blog.cz

Psí poslání( recenze)

20. května 2017 v 15:43 | Tereza Mlčochová |  Recenze knih
Na začátek bych chtěla poděkovat za recenzní výtisk nakladatelství megaknihy
Autor: William Bruce Cameron
Rok vydaní: čr 2017
Počet strán: 280
Nakladatelství : Ikar


Anotace knihy:
Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání - znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje....

Obsah:

Hrdinou knihy je pes, který prožívá několik životů jako své psí poslání. Zažívá mnoha dobrodružství a poznává nové lidi, které nadevše miluje, ale i zlé lidi, kteří ho nemají rádi.
V prvním životě se narodí toulavé matce, která ho naučí jak se o sebe sám postarat a schánět si potravu. Brzy je odchycen ženě, která miluje pejsky a láskyplně se o ně stará. Našemu hlavnímu hrdinovi dá jméno Toby. Nachází si kamarádku jménem Coco a zjišťuje jak přítomnost lidí je mu příjemná. Život mu změní pes jménem Spike, který je bojovník a získává si velení smečky. Jednoho dne se Spike popere s Tobbym a Tobbymu zůstanou trvalé následky, proto ho uspí smrtící injekcí.

Náš psí hrdina se znovu probouzí, zase jako štěně zlatého retrívra a má plno sourozenců! Vůbec nechápe co se to stalo. Jeho minulá matka mu ukázala jak si otevřít vrata, náš psí hrdina je neposeda a proto si otevře vrata a uteče. Na ulici ho najde řidič, naklaďáku, který ho nechá za slunného dne málem umřít ve svém rozpáleném autě. Zachrání ho žena, která rozbije okno naklaďáku. Odváží ho domů ke svému synkovi Ethanovi a dostává jméno Bailey. Bailey brzy pochopí své psí poslání v tomto životě, musí dělat šťastného Ethna a být mu věrný. Prožívá s Ethanem jeho dětství, první lásku dívku jménem Hannah i jeho těžké chvíle. Ale všechno jednou musí skončit.......


Narodí se znovu jako policejní fenka Ellie a má další poslání. Vždycky doufá, že se k Ethanovi jednou vrátí.

Obálka:
První vydaní knihy mělo obálku kreslenou, která byla krásná, ale ještě hezčí je druhé vydání knihy s obálkou zlatého retrívra. Působí na mě moc hezky a knihu víc zpříjemňuje.


Recenze:

Na knihu psí poslání jsem se velice těšila a měla od ní velké očekávaní a samozřejmě mne kniha nezklamala. U knihy se mi střídaly emoce a to jak radost a úsměv tak i smutek a v některých chvílích se mi chtělo i brečet, třeba jak pes Bailey umíral, byla to velice dojemná a emotivní chvíle. Nejvíc se mi líbil hlavní příběh knihy o Ethanovi, šlo vidět jak jeho pes Bailey ho nadevše moc miloval a proto mě velice ranilo, jak pejsek Bailey umíral.
Knihu Psí poslání bych doporučila pro ty co mají rádi pejsky nebo čtou rádi psí příběhy, ale samozřejmě si tuto knihu může přečíst každý koho zaujme :). Je ukázáno v knize jaký je život s pohledu psa a vysvětleno nebo ukázáno jak pes některé věci nechápe nebo co si zrovna myslí. Psí poslání je oddechová kniha u které si i párkrát třeba pobrečíte, ale hlavně zasmějete, celkově na mě působí kniha sladce a mile.
Nápad napsat tuto knihu byl skvělý a strašně se mi líbilo střídaní životů, protože každý příběh byl skvělý a originální, celkově se všechny četly skvěle.
Vůbec se nedivím, že kniha Psí poslání byla s filmovaná, protože děj knihy vážně stojí za to a přála bych si, aby s filmovali i druhý díl knihy. K této knize mě přivedl nejdřív trailer na film.
Už se nemůžu dočkat až si přečtu druhý díl, protože věřím, že bude skvělý jako ten první.
Na závěr bych řekla, že tato kniha okouzlí plno lidí svým dějem a poznají svět z pohledu psa.
Knihu doporučuji a proto nemůžu jinak než knihu ohodnotit

95%
Recenzní výtisk od: Megaknihy.cz
Knihu u nich zakoupíte zde: Psí poslání

Doufám, že se vám recenze líbila a knihu si třeba také přečtete! :)

by Teri

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niky mirth Niky mirth | Web | 21. května 2017 v 15:36 | Reagovat

Tuto knihu jsem nečetla, ale viděla jsem stejnojmenný film v kině.  A musím uznat,že tento film/kniha mají opravdu skvělý námět.  Film mě velice zaujal a mám ho už stažený i na počítači.  Doufám, že jsi tuto knihu někdy v budoucnu zakoupím .

2 o o | 3. června 2017 v 18:05 | Reagovat

recenze fajn, ale ty pravopisné chyby!

3 girl-diy girl-diy | E-mail | Web | 3. června 2017 v 19:53 | Reagovat

[1]: Díky

[2]:  Díky a za chyby jse omlouvám, článek jsem kontrolovala a dokonce zkopírovala do wordu, vážně nevím jak se to mohlo stát

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama