Nový blog!!!! http://little-booktea.blog.cz

Červen 2017

Jak si správně vybrat knihu

17. června 2017 v 19:39 | Tereza Mlčochová |  Knihy

Čau!
Jsem ráda, že se mi dnes podařil vydat nový článek a dokonce mám pro vás novinku!
Na blogu budou nové rubriky knihy a čtenářský deník o rubrikách výjde článek, kde vás s rubrikamy seznámím. Dnes, ale už výjde první článek s rubriky knihy a tak už jdeme konečně na něj!
Jelikož vždy, když si koupím knihu se mi nikdy nestalo, že by se mi kniha nelíbila. Dokonce i pár lidí říká, že jsem dobrá, že vím jak si na jít správnou a záživnou knihu!
Proto mě napadlo, se s vámi podělit o tipy podle čeho si vybírám knihu, než si ji koupím. (:
Knihy hledá na internetu, vždycky v knihkupectví bux.cz, kde máte krásný přehled i ohledně nových knih.
1.) První dojem

Důležité je, aby vás kniha na první dojem zaujala, jak obsahem tak i obálkou.
Největší první dojem je název knihy, která vás přivede k tomu, aby jste se na knihu podívalo, víc k tomu to bodu nemám co říct.
2.) Obsah
Jako hlavní bod se všeho je obsah, který ve výběru knihy hraje tu největší roli. S obsahu pochopíte, jestli vás kniha zaujme nebo ne. Někdy je, ale případ, kdy obsah není moc jasný a lákavý a vy nevíte, co přímo od této knihy očekávat k tomu je důležitý i 3 bod při výběru knihy.
3.) Recenze a názory na knihu
Já upřímně u každé knihy i u knihy u, které mě hned zaujme obsah hledám recenze na internetu a také se dívám na hodnocení pod knihou, ale často se mi stává, že knihu nikdo ještě neohodnotil.
U recenze se vždy dívám na obsah, protože je často podrobnější a hlavně si čtu názor na knihu, recenze mi často ukážou, jestli kniha je opravdu dobrá nebo naopak či ne. Doporučuji si přečíst, víc recenzní, protože ne vždy ten člověk má stejný názor.
Poslední věc co k tomu to bodu chci říct je, že recenze píšu hlavně proto, aby jste vy viděli názor někoho kdo knihu četl a vám to pomůže při rozhodování koupi knihy.
4.) Čas
I čas vám ukáže jestli knihu opravdu chcete a je pro vás ta pravá. Často se mi stává, že když objevím
knihu na internetu, tak se mi zdá, že je opravdu super a strašně ji chci, ale časem mě tato kniha omrzí a zjistím, že kniha už se
mi moc nelíbí.
Proto je také důležité, aby jste knihu co si chcete koupit, měli třeba už nějaký ten týden, měsíc vybranou.
5. Představa- bonus
Často si i představuji jak mám knihu doma a jak jí vidím, někdy mě i podle toho poznám, že kniha není ta pravá a já bych s ní neměla takovou velkou radost.

Tak to by bylo všechno k dnešnímu článku a doufám, že se vám článek líbil :)
Jak vybíráte knihu vy? Který s bodů také použiváte? Použijete s těchto bodů nějaký?
Vaše Teri