Nový blog!!!! http://little-booktea.blog.cz

Červenec 2017

Dovolená Chorvatsko, Alpy 2017

31. července 2017 v 20:59 | Tereza Mlčochová
Ahoj!
Vítám vás zase u dalšího článku a jak jste asi zřéjmě pochopily jedná se o cestovní článek o dovolené na, které jsem byla 12 dní s rodiči a bráchou.
10 dní jsme strávili v teplé destinaci v Chorvatsku na stejném místě jako před 2 lety a poté 2 dny jsme byli v Alpách, kde počasí bylo o několik stupňů chladnější.


Vyjíždíme aneb cesta do Chorvatska, příjezd:
Na dovolenou jsme jeli 16.7 ve 3. hodiny ráno. Letos to bylo poprvé co jsme vyjeli ráno a ne večer v 21:00. Budík jsem si nastavil den předem na 2:05 hodin, abych všechno v klidu stihla dochystat. Nakonec jsem, ale přesto vstávala o 25 minut později, protože jsem si chtěla dočíst knihu. Vypnuli jsme všechny nepotřebné domácí spotřebiče , aby nejeli po dobu co budeme pryč zbytečně a vyrazili k autu. Vyjeli jsme přesně ve 3:00 hodiny. Naše trasa vedla přes Brno, Rakousko- Vídeň, Slovinsko a nakonec samozřejmě přes Chorvatsko, celkem asi 16 hodin a s 5 přestávkami. V půlce naši cesty nás potkala kolona aut na, které jsme uvízl zhruba tak 2 hodiny .. V Chorvatsku jsme jeli na dálnici okolo 4 požáru , které jsme točili na kameru společně s bráchou. Dokonce jeden byl blízko tak, že jsme viděli s auta za jízdy i oheň. Zbytek cesty už byl v pohodě a my jsme dojeli na místo v 18:30 s 2 hodinovým zpožděním. Vyšli jsme s auta a hned nás zarazil hodně vysoký vítr, který byl neobvyklý, protože jsme ho na žádné předešlé dovolené nezažili. Zavolali jsme pánu, kterému patřil náš apartmán a on nás za pár minut ubytoval. Jelikož jsme v tomto ubytování byli i před dvěma lety, tak jsem si to tam pamatovala.
Měli jsme celý apartmán, jelikož jsme si zaplatili dva pokoje, protože byly za výhodnou cenu. Apartmán měl 2 patra v prvním patře jsem spala já a brácha na manželské posteli a v druhé patře spala mamka a taťka. Protože, jsme měli dva pokoje a tak taktéž jsme měli samozřejmě i 2 koupelny, ale přesto jsme se koupali v jedné koupelně a to na patře rodičů.
První noc aneb den příjezdu:
Hned jak jsme byli ubytování, tak jsme všechny věci s auta přemístili do apartmánu a pustili jsme se do vybalování věcí, abych teda byla přesnější já a celkem i mamka. Za nějakou chvíli jsme se vydali do města, ale nevydrželi jsme v něm dlouho, protože byl velký, nepříjemný vítr. Dokonce večer, jsme se i celkem báli, protože vítr, byl tak velký, že dělal hluk.

Pobyt -10 dní v Chorvatsku:
Hned druhý den v Chorvatsku aneb den po příjezdu, jsem vstávala o kolo 7:30 hodin, abych došla pro pečivo na snídaní. Tak to pro pečivo jsem chodily každý den v Chorvatsku a naučila se i pár slov v chorvatštině jako např. rohlík- se řekne kifla a koblih -zas krafna. prostě samá krafna a kifla:3.
Na pláž jsme šli o půl desáté a hned jsme byli zklamaní s počasí, protože byl ještě pořád vítr a moře bylo studené a jelikož, vždycky jsme jeli o něco dřív a moře bylo studené a, když jsme odjížděli vždycky se začlo oteplovat a, proto jsme letos jeli později na dovolenou ať máme teplé moře.
Na každý den jsme měli povolené 2 zmrzliny, protože jedna zmrzlina stála v přepočtu 27 Kč, ale stejně jsem měla za den
aspoň tak 4! :)
(zbytek v celém článku!)

Kreslení.1

13. července 2017 v 19:52 | Tereza Mlčochová |  Výrobky
Ahoj!
Je tady předposlední článek před dovolenou do Chorvatska, tentokrát bych vám chtěla ukázat pár mého kreslení.
Nejsem žádná umělkyně, ale chci zkusit tento typ článků a pokuď by se vám líbil, tak by mohl vycházet častěji.
1. Mickey mouse:
Mickey mouse jsem malovala tužkou a sem tam i černou pastelkou pro lepší efekt.
2. Summer ananas:
Ananas je malovaný tužkou a hlavně pastelkami, někdy jsem míchala barvy pro lepší efekt.


Tak co líbí se vám obrázky? Chcete další takový článek s kreslením?
Tak se zatím mějte a uvidíme se v Sobotu u dalšího článku :3
Blogerka Teri

Pozadí na blog- Vyberte vy!

1. července 2017 v 19:19 | Tereza Mlčochová
Ahoj!
Dnes je první den Prázdnin a také první článek v tomto měsíci!
Chci změnit pozadí, které bude na blogu aspoň po dobu letních Prázdnin. Založila jsem si blog, na kterém jsem vytvořila dvě pozadí, které mám tady pro vás na výběr! Vybrané pozadí bude následně umístěné na blogu, pro pozadí můžete hlasovat a budu také ráda, aby jste napsali do komentářu, které chcete.
Tak teď teda už k hotovému výběru!

Pozadí č.1:
První desing můžete vidět jak by vypadal na blogu zde http://desing-teriblog.blog.cz/Toto pozadí s pěřím s barev modré, tmavě růžové a fialové.


Pozadí č.2:

Toto pozadí je s růžovými plameňákami :3

Tak co Které pozadí se vám líbí víc? Které má být na blogu?
Hlasuj a napiš do komentářů :3
Teri