Nový blog!!!! http://little-booktea.blog.cz

Srpen 2017

Back to school- rozvrhy hodin

31. srpna 2017 v 15:45 | Tereza Mlčochová |  Tipy
Ahoj!
Takže jsem tu zas, tentokrát u slibovaného dalšího článku edice back to school. Dnes jsem se rozhodla pro vás vytvořit rozvrhy hodin. Nejsem nějaká grafička nebo tak :), ale mamka mi dělala, když jsem byla menší rozvrh hodin a teď si je dělám sama a , proto jsem si řekla, že bych mohla udělat i pro vás :). Můžete si nějaký pak vytisknout jestli vás zaujme :).
Ještě bych dodala, že se v Neděli nebo v pondělí můžete těšit na haul back to school. Možná v pátek, tedy zítra vyjde i jeden článek, ale to opravdu nevím na stoprocent.
No a jdeme na to! :3
1. Rozvrh- Animal painting:
2. Rozvrh-Animal painting color:

Jako přímo nevím, jestli se vám tyto rozvrhybudou líbit nebo ne, protože né každému se tato technika obrázků líbí :).
2. Rozvrh-English nápisi:

3. Rovrh- štěňata:

Myslím si, že psíci nesmí chybět a to teprve štěňata :). V páté třídě jsem měla rozvrh štěńat, který mi dělala mamka.
Ten jsem měla až do konce třídy a pak mi ho bylo líto vyhodit, tak jsem ho ještě nějaké 4 měsíce měla :3.

Minulý rok jsem si udělala, takový scrabook a s plyšových medvídků s edice meet you. Po nějakém časem jsem, ale tento rozvrh vyhodila, protože se mi nelíbil a byla skoro celý rok bez rozvrhu a chystala si věci na předměty s hlavy nebo jsem se někdy podívala dozadu na žákovskou knížků :).

Mě se upřímně líbí všechny a kdybych si měla vybrat, tak bych si vybrala asi rozvrh- Animals painting color nebo Rozvr- English nápisy. Dost se mi líbí i rozvrh- animals painting, jak se tak rozhoduji. Ale, kdybych se fakt musela opravdu teď hned rozhodnout tak asi rozvrh- nápisy, ale příští týdem může být všechno jiak :).
Tak a to je pro dnešní článek vše snad se vám rozvrhy líbily a uvidíme se u dalšího back to school možná posledního.
Tak co, který se vám líbí nejvíc? Líbí se vám ba naopak, který ne? Použijete nějaký?
Napište do komentářů :3
Teri

School (malé) diy

29. srpna 2017 v 18:13 | Tereza Mlčochová |  Výrobky
Ahoj!
Na začátek bych vám řekla pár informací, jak jste si určitě všimli, tak mám nový desing, který jsem si nechala udělat ze stránky desing-na- objednání.blog.cz.
Další věcí je, že plánuji tento týden články ze serie back to school, kterou teď dělají skoro všichni a i já ji chci dělat. Rozhodně se můžete těšit na school haul, který bude na blogu novinkou, ale tento článek možná i výjde příští týden, protože mám objednané nějaké věci s Aliexpressu.
Poslední věc, zítra jedu na výlet na Slovensko, takže jestli budete chtít můžu o tom napsat článek, ale záleží čistě na vás!
No a teď konečně na článek!

Dnes jsem si pro vís připravila pár malých diy a výzdob nebolo i tipů , které využijete do školy.
Vyzdobená první stránka v zápisníku:
Myslím si, že je rozhodně lepší, když si chcete zapsat úkol a vy otevřete svůj zápisník a první stranu uvidíte krásně vyzdobenou, než aby jste se celý rok dívali na úkoly a všelijaké zápisky hned na první straně.
Já jsem si našla na internetu pár obrázku, které jsem si chtěla nakreslit na přední stranu a některé nakreslila s hlavy.
Otevřela jsem si zápisník a na první stranu začala kreslit malé obrázky např. mufin, sovu atd a celé doplnila slovy a větou As real is seens youre ouly, In my dream-Jako skutečný se zdá, že jste ve svém snu, tuto větu jsem napsala pod I Love London.
Celé to trvalo hodinu a něco.
Pořebovala jsem: Fixy, barevné a černý, hrubý tenký
Tužku, gumu( na předkreslení¨)
Pastelky podle potřeby( já jsem použila jenom pár)
A tady je výsledek! Je to hezké po celý rok.

Tak teď jsme si ukázali jak si vyzdobit předtí stranu a zkrášlet si svůj diář a teď si ukážem pár záložek jak si vyrobit lehce.
Jednoduché záložky s nápisem:
Tyto záložky využiješ na zakládaní učebnic a nebo povinné četby!
Budete potřebovat: Pravítko, tužku a gumu
Nůžky
Tvrdý barevný či bílý papír
Černé fixy
Na tvrdém barevném papíru v mém případě červeném jsem si naměřila podle pravítka 9 cm na délu, 5 cm na šířku a vystřihla. Po vystřihnutí jsem na něj napsala tužkou nádpis( mini slogan) I love read( místo love je srdce) a vybarvila černým fixem.
Udělala jsem ještě jednu záložku a na ní jsem napsala I Don't like school- nemám ráda školu.
Tak tady jsou záložky!

Záložka- Strom:
Na tuto záložku budeme potřebovat: Tužku, gumu, pravítko
Nůžky
Tvrdý hnědý papír
Červenou gelovku nebo jinou barvu pokuď chcete
Špendlík

Na hnědý papír jsem si naměřila 10,2 cm na délku/ 5,8 na šířku a zas vystřihla.
Tužkou jsem si nakrelila korunu stromu a poté vybarvila červenou gelovkou( poku´d chcete, tak si strom můžete trochu vystínovat černou voskovkou). Na horu nad strom jsem napsal školní rok 2017-2018 tužkou a špendlíkem jsem po číslech přejela. Pak obtáhla červenou gelovkou.
Písmena po přejetí prstem dělají dobrý efekt.


(Další diy v celém článku)

Zámek Lednice

21. srpna 2017 v 17:12 | Tereza Mlčochová
Ahoj!
Vitám vás po dlouhé době zas u článku, omlouvám se, že jsem 14 dní nic nepřidala, ale jaksi jsem neměla náladu. No, ale teď jsem tady zpátky a mám v plánu 2 články. Taky bych se chtěla věnovat edici back to school, ale mám v plánu zatím jen jeden článek, který mi zabere nějaký ten čas pro přípravu, takže apsolutně nevím jak to bude s článkama. Rozhodně nebudou častou, ale přesto nějaký bude!
No, ale už pojď me na článek!
O víkendu, tedy v sobotu jsem se vydala s rodinou navštívit zámek lednice!Vyrážíme, cesta:
Vstávala jsem skoro o pů osmé, měli jsme vyjet v osm, ale nemohli jsme se rozhodnout, jestli má dnes cenu jet na výlet nebo ne. Protože, hlásili, že má být 21-23 stupňů což je v pohodě, ale mělo ještě pršet, bylo hlášeno 70 procent, což je opravdu dost.
Nakonec, jsme si řekli, že to risknem a pojedem. Ze začátku nechtěl brácha jet s náma, ale nakonec jel a my jsme vyjeli o pů deváté.
Cesta trvala 2 h a měli jsme jednu zastávku na benzínce.
Příjezd:
O pů jedenácte jsme byli na místě, když jsme vystoupili s auta, tak trochu poprchávalo. Vzali jsme si deštníky, já s bráchou každý svůj vak a vyrazili k zámku Lednice.
Okolo zámku, je obrovská zahradá, která je opravdu moc zkvostná :).Zámek Lednice, Skleník atd:
Jak jsme byli v celém zámeckém areálu, tak jsme se vydali hledat pokladnu, aby jsme mohli koupit lístky na zámek, protože prohlídky byli co hodinu. Pokladnu jsme nemohli najít, protože zámecký areál byl velký a nebylo to tam moc dobře označený. Začínala nám být i zima, v mikinách, protože bylo asi 17 stupňů a začínalo pršet. Po nějaké chvíli jsme teda pokladnu našli a zjistili jsme, že jsou 3 okruhy prohlídek. 1. Reprezentační sály
2. Knížecí apartmány
3. Dětské pokoje a výstava loutek
My jsme si koupili lístky na 2 okruh tedy knížecí pokoje a prohlídka nám začínala v jednu hodinu což bylo za hodinu a půl.
Jelikož jsme měli čas, tak jsme šli k zámeckému skleníku a koupili si vstupenky a šli se do něj podívat.
V zámeckém skleníku mě zaujali činští kapři, ti byli opravdu moc krásní :3.

Jak jsme si to tam s rodiči prošli, tak jsme bráchu nachali ve skleníku, protože on snáma nechtěl jít na prohlídku zámku a šli jsme si totam na patnáct minut projít a pak jsme šli na prohlídku zámku.
Na zámku byli už docela moderní zámecké kopelny i s plachovacím záchodem. Paní průvodkyně byla moc milá.
Měli tam i takové svě modlibičky, které uvidíte na fotce.
Rod šlechnštejnů, při stěhování si dost nábytků odvezlo a tak i obrazy, proto na zámku jsou pouze kopie.

Po prohlídce, která trvala 45 minut jsme šli na oběd. Sedili jsme sice venku, ale už bylo o něco tepleji, sice pod mrakem, ale aspoň už nepršelo.
Dala jsem si smažený sýr a pak jsme vyrazili se ještě podívat na sochy z písku, které tam byli jako výstava. Je to do Října.
Jako sochy byli pěkné, ale za 60 kč, jich bylo málo a dost jsem si to přestavovala jinak.
Tady vám dávám 3 fotky, první, kde jdou vidět všechny a další 2 fotky pro mě nejlepší sochy :).

Odjezd aneb slává výletu :3:
Po sochách jsme nasedli do auta a jeli domů. Během jízdy jsme si dali přestávku na benzínce, kde mamka, taťka, si koupili kávu, brácha cappucino a já čaj. Pak jsme jeli dál, ale potkala nás velká kolona na dálnici d1, v rádiu jsme se dozvěděli, že je tam těžká nehoda a celá d1 je uzavřená. Zdrželi jsme se tam 1 a pak pokračovali domů. Přijeli jsme skoro o půl osmé. Celý výlet byl hezký až na to, že nám pršelo, ale i tak se mi moc líbil.


Tak jsme na konci celého článku, jestli se vám líbí tento druh článku, tak napište do komentářů!
Protože, jedu ještě v Září na víkend, tak bych pak mohla cestovní článek napsat, ale jak chcete.
Tak zatím se mějte a uvidíme se někdy do konce prázdnin u dalšího článku :3
Teri

Alenka v říši zombie -kniha

4. srpna 2017 v 17:30 | Tereza Mlčochová |  Recenze knih
Ahojj!
Dnes tady máme konečně nějakou recenzi po nějaké době. Tuto knížku jsem dostala na narozeniny a přečetla jí na dovolené a musím říct, že tuto knihu jsem četla v mou nejhezčí dobu o prázdninách, protože ona za to opravdu stojí. O jaké knížce vlastně mluvím? Přece o Alence v říši zombie od Geny Sholwater.

Název: Alenka v říši zombie
Autor: Gena Sholwater
Nakladatelství:Fragment
Rok vydání:2017( New York 2012)
Počet Stran:328

Obsah:
V den 16 narozenin Alenky Bellové se koná baletní vystoupení její sestry Emmy, ale koná se až večer po setmění. Alenka a její rodina nikdy po setmění s domova nevyšli, protože jejich otec tvrdí, že posetmění vychazejí zombiea útočí za tmy. Alenka a ani její sestra nikdy zombii neviděli a považují svého tátu za blázne, ale jejich máma ho brání. Alenka nakonec své rodiče přemluví, aby jeli na vystoupení Emmy, přece má narozeniny!
Cestou zpátky je přepadnou zombii a jediný z rodiny přežije Alenka. Všichni si myslí, že je napadli vlci.

Alenka se musí nastěhovat ke svým prarodičům do nového města a začíná chodit na novou školu Alsherovu střední. Alenka po autonehodě chce, aby jí všichni říkali Ali..

Na nové škole zná jen Kat s, kterou se seznámila v nemocnici po autonehodě. Kat seznámí Ali s jejími 3 kamarádkami Wren,Poppy a Revee. Hned první den narazí na skupinku kluků, kteří jsou školní rebelové. Každou chvíli jsou vyhozeni ze školy a pomlácení po rvačkách s někým. Největší rebel je Coll Holland, velitel celé bandi. Všichni mají s Colla respekt a nedovolí se proti němu postavit. Ale i Coll skrývá nějaké tajemství?
Ali překvapí, že jeden člen bandi jménem Frosty je bývalí přítel její kamarádky Kat. Ali se podaří
zaujmout pozornost vůdce bandi Colla, ale ne jenom to i on zaujme Ali tak, že si toho druzí začnou všímat. Ali se musí mít na pozoru a nemít s celou bandou nic společného, protože rebelové se nestali jen tak. Mají nebezpečná tajemství, ale jsou opravdu všichni takový jak vypadají?

Recenze:
Na tuto knihu jsem narazila náhodou a zaujala mě. Měla jsem od ní velké očekávaní, na půl jsem věřila, že tato kniha bude krásná a podobná k dalším fantasy knihám co jsem četla a nadruhou stranu jsem měla od ní obavy. Musím říct, že rozhodně nelituji, že jsem si tuto knihu přála na své narozeniny, protože byla sama o sobě opravdu moc okouzlující.

Postavy knihy mi přišli sympatické. Alenka, mi vůbec nějak nevadila a měla jsem jí ráda. Její kamarádka Kat byla strašně energická, přátelská a milá holka, kterou by snad chtěl mít za kamarádku opravdu každý. Kat jsem si opravdu s dívčích postav oblíbila. Líbilo se mi, jak autorka do děje zamotala i Kat.
Colle byl můj miláček, krásný a pohledný kluk, takový idol dívčích srdcí. Často jsem záviděla, že v příběhu je Alenka a né já:). Coll byl prostě moje nejoblíbenější postava celého prvního dílu.

A teď k celé pojeňťe příběhu a to k zombii! Zombii autorka krásně měla promyšlené, např. Že, jsou to jen duše a zabíjet se dají jen....to nebudu prozrazovat!
Ze začátku mi přišla kniha zajimavá, ale tak nějak obyčejně, protože jsem pořád nevěděla co od ní očekávat, ale asi tak po 3 kapitole, bylo jasné, že kniha nepatří mezi ty nudné a klidné s jednoduchým děje. Jak jsem psala před chvíli nepatří mezi ty s jednoduchým dějem, ale přesto pár věcí pochopíš už před koncem knihy jako např. jak to bude dál s Alenkou a Colem.
Gena Sholwater si umí pořádně vyhrát s dějem a hlavně s postavami, které do děje zamotá. Ten kdo si knížku chce přečíst, hlavně kvůli tomu, že je to docela stejné jak Alenka v říši divů se teda plete! Alenka v říši zombi, má jen podobný název a je tam králik, to ano, ale jako mrak co značí znamení příjdou zombii pozor Alenko!
V knížce můžete očekávat napětí, fantasy, romantiku, přátelství, boj, smutek, úmrtí a plno zvratů v ději!
Vřele knihu doporučuji a když se mě jen někdo na tuto knížku zeptá, odpovím je to báječné kniha a dokážu mu říct snad 100 vět!
Už se moc těším na další díly a zajímá mě jak to bude dál Alenkou a ostatníma!
Jak tedy hodnotím?
90% ( nechám si nějakou rezervu)

Pa vaše Teri