Nový blog!!!! http://little-booktea.blog.cz

Září 2017

Láska & Gelato

30. září 2017 v 21:30 | Teri |  Recenze knih
Ahoj!
Dnes to bude asi skoro po měsíci další recenze a to na knihu Láska & Gelato. Musím se přiznat, že jsem knížku přečetla před 2 měsíci a k recenzi jsem se dostala až teď, takže úplně už nevím co tu oní napsat, ale vím, že v závěru vytvořím pěknou recenzi :)
Tak jdem na to!

Obsah:
Lina po smrti své matky se musí vydat do Italie- Florencie za svým otcem Hordwardem, kterého nikdy v životě neviděla a dozvěděla se o něm jen před pár dny. Rozhodně by radši chtěla zůstat v Americe se svojí kamarádkou Addie. Až zjistí, že má bydlet na historickém hřbitově, protože její otec Horward je tam správce, tak se jí to vůbec nelíbí.
Vše se, ale změní až potká kluka Lorenza, kterému se říká Ren, při jejím běhání.
Ren jí hned pozve k sobě domů, protože je ho máma je také Američanka a ráda by se s ní seznámila.

Pak se jí dostane do ruky deník, který si psala její máma před lety, když ještě studovala ve Florencii. Lína odhaluje mámina tajemství a změní se tím vše co si Lína myslela ó své mámě a otci(Hordwarda) .
Mezitím zažívá plná dobrodružství s Renem a oběvuje Itálii.❤


Recenze:
Kdyby se mě někdo zeptal, kterou knihu bych mu doporučila na léto? Odpověděla bych jasně Láska&Gelato. Tato kniha je pravá letní a dokáže vám dás na ladit na nádherné letní dny a večery👌.
Kniha se lehce četě a patří mezi takové klidné oddechovky např. Oproti Alence v říši zombií s minulé recenze.
V textu jsou i sem tam nějaká italská slova jako Che bastardo- Jaký bastard.
Teď se Vrhnem na postavy knihy!! Hlavní hrdinkou je Lina. Lína byla v pohodě a samozřejmě mi nevadila, protože kdyby mi vadila hlavní hrdinka rozhodně by to nebylo vůbec Dobrý. Další postava je otec- Hordward tato postava byla taková pěkná, byl milý a sympatický. Mezi hlavnější patřil i Ren, který je rozhodně moc sympatický a strášně roztomilý ❤❤Dost Lině pomáhá a seznamuje jí s přenádhernou Itálii.
Poslední postavou, která patří mezi hlavní je máma Lini. Jelikož Lina v příběhu čte deník, který si kdysi psala její máma, tak i jí poznáváme. Postava mi nevadila, ale byla taková nic moc. Pasáže deníku jsem někdy i přeskakovala a někdy ne, protože byli zajímavé.
Celkově kniha byla byla oddechová a krásná. Přímo pro letní dny. Doporučuji si knihu přečíst, ale spíš v létě.
Tak a teď už chybí jí jen ohodnotit:
Knihu hodnotím tedy 82%

Tak toto je konec dnešní recenze a zase u dalšího článku :)
Teri
Výlet na velký rozsutec

20. září 2017 v 14:20 | Teri
Ahoj!
Ještě, než začnu k článku, tak bych vám chtěla oznámit, že jsem si založila můj druhý instagram, který slouží pro blog :). Instagram je veřejný, takže mě můžete sledovat , instagram zde Girl-diy
Tento článek je takový opožděný, protože je o výletu, na kterém jsem byla o prázdninách :3. Měl by to být poslední článek, který se vrací k prázdninám. Tak jdem na to !

Už jeeedeme!!!
Jelikož taťka měl dovolenou, tak jsme se vydali na výlet ještě s bráchou na Slovensko si vyjít Velký rozsutec :).
Vyráželi jsme asi o půl osmé, ale přesně si to už nepamatuji :). Samozřejmě cesty nemohla být bez zádrhelu a to s 1 a půh hodinovým zpožděním. Což pro nás vůbec nebylo dobré, protože nás tlačil čas a báli jsme se, abychom to stihli vyjít, cesta měla trvát okolo 4 a půl až 5 h na Velký rozsutec.
Nakonec jsme dojeli v 11 hodin na místo. Bylo dost teplo tedy oproti ránu , to bylo 10 stupńů :), tak jsme nechali bundy v autě a vyrazili.

Vyrážíme vzhůru terénu!
Jak jsem poprvé ze začátku viděla tu velkou dálku, kterou mám ujít řekla jsem si, že to nevím jestli dám. No, ale přesto jsem šla :D. Na celou tůru jsem šla hlavně, kvůli žebřům a drsnému terénu, takže jsem se nemohla dočkat až dojdu k této části, Když, jsem došla, byla jsem celá šťastná a hravě jsem to prošla, přes žebříky a sem tam lana, vodu a velké kameny. Pak zas nastal takový normalní terén né nijak moc zvláštní, ale přesto mi dal dost zabrat než jsem došla na rozcestí na Malý rozsutec a velký Rozsutec.
Na Malý rozsutec zbývalo 20 min., ale na Velký Rozsuten hodinu a něco a samozřejmě my jsme šly na ten Velký, že?:D
Už jsem vůbec nemohla a vždycky jsem byla dost vzadu než brách a táta.Nakonec trrááádááá byla jsem nahoře :)))).
Ale ta výška, byla úplně strašná, dost jsem se začala bát, protože mám strach z výšek
Nahoře na Velkým rozsutci byl krásný výhled a viděli jsme Malý rozsutec, uvidíte to pak na fotkách
Jenomže, jak jsme se rozhlíželi neviděli jsme nějakou cestu zpátky až na tu, která vedla přímo po hřebenech a já už tak jsem se dost bála a teď přímo po hřebenu :o.Jako to bylo nic oproti tomu co mě ještě čekalo, ale já jsem to nevěděla.
Za chvíli jsme došly k rozcestí na hřebenu skály, kde jsme zjistili, že my půjdem cestou, která je za námi.
No, otočila jsem se a tam krátká cestička a pak skála dolů.
Došli jsme tam a čekalo nás jít přímo dolů po skále, bylo to dost strmé a na držení jen řetězi, pro představu tady jsou odkazy na fotky, protože mi jsme měli problém se dostat teprve dolů a až pak jsme fotili až jsme byli níž, takže ty nejlepší fotky nemáme, ale aspoň tady máte odkazy s internetu :) + jednu i tady to je ta první_ zde
Jako 1600 m.n.m asi pohoda ne😱? Když se nebojíte výšek, což v mém případě není pravda.
Taky jsem se bálá, že se mi podlomí kolena, protože se mi úplně třepaly už jsem byla přemožená a měla co dělat ať jdu dál.
Tak tady už jsou fotky s výhledu atd.
Výsledek obrázku pro velký rozsutec řetězy

Pak už jsme šli dolů, ještě vám povím historku! .D
Jak jsme šli dolů a už jsme byli na louce a šli jsme z kopce, tak před náma šli další turisti a můj brácha se nechtěl zdržovat rozběhnul se a uklouznul, spadnul a udělal kotrmelec. Pak vstanul a šel dál. Taťka se tak řehtal, protože, taký frajer a najednou spadnul😂 a já jsem se brátra zeptala,, jsi zpokojený i s tím pádem?" A on no jo😉
Dole jsme přímo byli asi tak v 6 h a ještě si zašli na večeři a jeli v 7 domů.
Všechno jsem zvládla a ušla 10 km!!!! Fíha musím se pochválit 👌
Ještě příští týden jedu na prodloužený víkend, takže možná výjde článek Ještě do příští středy, no uvidíme :)❤
Ale slibuji, bude další článek cestovní, ó mém prodlouženém víkendu, na který pojedu😂
Zatím pa Teri❤

Prázdniny 2017,+články jak to bude

10. září 2017 v 21:36 | Teri
Ahojj!
Vítám vás u dnešního článku o mojich prázdninách!
Ještě než půjdem k článku o prázdninách, tak bych vám ujastnila jak to bude s články přes školní rok. Jelikož máme 2 krát týdně osm hodin a taky mám 2 týdně kroužek, takže články budou o víkendu. Budu se snažit každý týden, ale nic neslibuji na 100%, ale určitě vždycky výjde do 14 dnů. Možná někdy výjde i v úterý, ale to úplně nevím, protože se mi asi nebude chtít.
Tak a už k těm prázdninám!
Už máme týden školy za sebou a prázdnin konec, ale přesto se k nim dnes vrátím a udělám rekapitualci prázdnin!

1.7-16.7 jsem byla doma a užívala si domácího klidu, někdy jsme zajeli za babi :)
8.7- Jsem oslavila své narozeniny, dortem, na zahradě :)stačí málo ke krásnému zážitku :)❤
16.7-26.7 jsem byla na dovolená v Chorvatsku a poté na 2 dny v Alpách, psala jsem o tom i článek, který si můžete příst zde
26.7-20.8 jsem byla doma, po dovolené nás čekalo éra úklidu :D, také jsme navštívili babi. Chodila ven s kámoškou atd :)
20.8 - Jsem jela na zámek Lednice a poznala novou historii a viděla další kulturu, opět vyšel článek, který je zde
27.8 - jsme měli pouť a večer byl koncert Timmiho White💞💞😂
30.8 Jsem se vydala s taťkou a bratrem navštívit Slovensko na velký rozsutec, který mi dal opravdu zabrat byla to velká fuška, ale nakonec jsem to zvládla a ušla 10 km, článek o tomto výletu ještě asi výjde.
31.8. další den jsem jela nakoupit pomůcky do školy
30.8.jsem šla nakupovat boty do školy a koupila si krásné plátěné tenisky do tělakz viz. Obrázek na hoře😋❤
2.9 sice officiálně Září, ale pro mě to byly pořád ještě prázdniny, přece jenom byla jsem ještě doma :D. Jsme měli grilovačku s návštěvou. Možná jste si vzpoměli, že bylo asi 14 stupňu, ale přesto jsme grilovali :). Divný co?

No a teď už je zážitků prázdninových konec, ale zase budou jinačí. Např. včera jsem byla na jarmarku.
Tak co vy jste dělali o prázdninách? Jaké zážitky máte? Těšíte se na článek o vyletu na Slovensko :) ?
Vaše Teri❤

Back to school- Haul 2017

4. září 2017 v 17:10 | Tereza Mlčochová |  Tipy
Ahoj!
Vítám vás u dnešního slibovaného článku a posledního s edice back to school. Je trochu opožděný, protože dnes byl náš první den a musím říct, že to dopadlo lépe něž jsem si myslela a dokonce jsem chytla dobré místo na sezení ❤
Tak teď na ten haul :).

Na druhém stupni, na konci roku dostáváme seznam sešitů co si máme koupit na ten další rok. Musím říct, že se mi tento systém víc líbí než na prvním stupni, tam jsme zaplatili 399- kč za sešity a pomůcky a dostala jsem jen to co oni uznají za vhodné. Už je to druhý rok co si sešity kupuji a jsem za to ráda. Letos jsem měla na koupení 23 sešitů a jeden s tvrdými deskami, tak nevím teda na co jich tolik mám, protože máme i dost diktátových sešitů s loňcka :).
Takže se dost těším až zjistím na co mám sakra tolik sešitů :).
Na první fotce jsou velké sešity je jech tam asi 5 nebo 6 sice to nejde vidět, ale je 😉. Moc se mi líbí ten design těch velkých sešitů, což se dost těším až je začnu používat :D ještě bych dodala, že jsou nelinkované. Vedle nich je i malý A5 trhací blok ve stejném krásném designu. Na vedlejší fotce jsou malé sešity :3.
Jinak sešity mám s Globusu :).

Další věcí jsou dvě věci s Aliexpressu. Na,které jsem čekala a to to je i jeden důvod, proč píšu teď kom tento článek :).

Přišlo mi teda pouzdro, krásné pouze za 1,90 dolaru což je v přepočtu=22 kč. Jeho desing mě dost zaujal a proto jsem si ho i také koupila. Je s králičkama a s nápisem today is good day! V češtině dnešek je dobrý den 😘.Odkaz na něj máte zde.
Další věcí byly gumovací péra, které byli dost levné než v Česku a, proto jsem si je i kupovala, protože v Česku zaplatíme za gumovací péro 50-90 Kč a v Číně na Aliexpressu jen 0,61 dolaru a to v českých penězích je-15 Kč. Myslím si, že je to velký rozdíl a princip pér je stejný,jenom tam není nějaká známá značka, to je vše.
Odkaz je zde


(Zbytek v celém článku)

Back to school: Příprava do školy

3. září 2017 v 16:31 | Tereza Mlčochová |  Tipy
Ahoooj!
Vítám vás u předposledního článku back to school :3. Dnešní článek bude o přípravě do školy, tento článek dělá více blogerek, ale i já jsem sem chtěla napsat tipy aneb jak se připravuji já.
Budou tady i tipy a atd.
Jinak zítra výjde poslední článek s této edice back to school a to haul.
No, tak už žádné okecávání a jdeme na to :)
1. Připravte si pomůcky do školy:
Nejdřív si pomůcky samozřejmě koupíme, což už má pravdě podobně koupený každý. Pak si sešity nadepište, předem, pokuď víte jaký sešit je na určitý předmět. Poté si všechny učebnice a sešity obalte a máte je připravené. Tak to to dělám tedy já až na to předepisování sešitů, na to si musím počkat až do školy. Další věc je na řadě pouzdro Vybavte si ho vším potřebným tužky 1,2,3 a propiskou, pérem a zvýrazňovačy/ gelovky, gumu, strouhátko, nůžky lepidlo.
2. Oblečení, účes si vyberte předem na první den:
Já si vždycky vybírám na první den věci do předu. Minulý rok jsem měla sukni a i letos jsem si jí chtěla nachystat, ale nakonec kvůli škaredému počasí jsem oufit změnila a to na světlé džíny, tričko. kardinál a bundu.
I, když si nachystám věci předem, tak to neznamená, že v těch věcech mám úplně jasno. Letos např. u trička chci si vzít nové tričko pruhované, s krátkým rukávem, ale nevím jestlisi nemám vzít, po ten tenký kardinál bílé tričko s dlouhým rukávem, no to si rozhodnu až zítra, protože u vidím jak to venku vypadá :3. Ale, přesto mi to pomůže si vybrat věci přdem, ikdyž nemám nějakou věc úplně jasnou, ale aspoň něco už mám vybrané a ráno se pak nemusím vztekat, že mě tlačí čas a já nevím co si obléct.
Teď účs i ten ysi vždycky plánuji předem, no a letos jsem se rozhodla si uplést copky dole na hlavě.
Já vím všechno musím mít naplánováné :).
3. Nachystatejte si tašku s věcmi na první den:
První den sice moc věcí nepotřebujete, ale i přesto si něco bereme. Já jsem minulý rok měla tašku na bok s motivem sov ,ale letos si beru vak. Do něho si samozřejmě vezmu mobil a peněženku, ale pak i hřeben, nějaký zápisník a malé pouzdro co jsem si objednala s aliexpressu, které uvidéte v pondělí v haul a do něj si vezmu péro a pár gelovek.
Samozřejmě nesmíme zapomenou na přezuvky do školy, letos mám ty stejné co minulý rok a nové koupíme během roku, protože ty staré jsou mi skoro malé.
Snad jsem na nic nezapoměla :D
4.Organizátor na učení:
Jelikož nemám nástěnku, tak jsem si udělala něco podobného.Na papírky s úkoly a s písemkami.

Postup je jednoduchý:
Ustřihla jsem sio kousek bavlnky a obě strany přilepila ke skřínce izolepou.
A potom stačí tam jen připnout kolíčkem papírky s úkoly atd.
5. Budík:
Ještě bych málém zapoměla i já sama, před spaním si nastavte budík, já si vždycky nastavím 2 a to proto, že vím, že když si nastavím budík na 6:40 tak se mi nechce vstvat a pak nestíhám. Proto, si nastavím jeden na 6:20 a to už jsem vzhůru popřípadně ještě ležím nebo jsem na mobilu a pak v 6:40 zazvoní 2 budík tedy ten hlavní a já si řeknu musím vstávat.
Taky je ještě důléžité, aby jste šli dřív spát, což bude u mě fakt problém. Už jsem si zvakla chdit spát o npůl jedenácté a v 11 někdy i později. A teď? Už v 9 no

Tak to je pro dnešek vše :).
Uvidíme se zítra u back to school haul :3
Tak co vy? Jakou máte přípravu do školy? Co máme společné?
vaše Teri